Přikrylovázdobyła pierwsze miejsce! Tejerina wyprzedził Krzyska w punktach biegowych.

2022-07-28

Ogólnie trzeci z czteroczęściowej serii czesko - polskich turniejów Friendship Tour 2022 odbył się w wyjątkowym kompleksie Ridera Sport, który otacza Stadion Miejski w Ostrawie. Kobieca część turnieju oferowała prawdziwą czeską jazdę. Z wyjątkiem Polki Sebastyanská do kolejnych rund awansowali tylko Czesi. Ostatecznie królowała nad nimi Kristýna Přikrylová. W finale pomściła porażkę Barbory Smékalovej z Opawy, a po jednym finale i jednym półfinale mogła wreszcie cieszyć się zwycięstwem w turnieju. W deblu prawie udało jej się zająć pierwsze miejsce. Jednak Natálie Havelková Laura Chlumská i jej partnerka Veronika Navrátilová nie wystarczyły dla pary i przegrały w dwóch setach 4/6 3/6.

Ale męska część turnieju również stała się ekscytująca. Lepiej wypadła walka między dwoma polskimi maszynami Tejeriną i Krzyskiem o prowadzenie całej trasy. Polak z tatą z Argentyny, czyli Sebastian Tejerina . Do finału przeszedł płynnie, nie tracąc ani jednego seta. Spodziewano się powtórki finału z Opawy , kiedy Tejerina przegrała ze swoim rodakiem Krzyskiem . Płomień Krzysko dzięki problemom z plecami przegrał w półfinale z Matyášem Maršíkiem. Czeski szturmowiec jednak nie wystarczył Polakowi Tejerinie i przegrał dopiero w meczu tych przerwa w ostatnim secie 7/10. To zwycięstwo oznacza nieprzerwane pierwsze miejsce Sebastiana Tejery w trasie. Zwycięzca zostanie wyłoniony w dniach 24-26 września w Bytomiu .