Krkoška i Kubíkova opanowali Ostrawę i zostali zwycięzcami całej serii Czech - Polish Friendship Tour!

2024-05-04

Cała seria Czech - Polish Friendship Tour 2024 dobiegła końca! Seria czesko-polskich turniejów, w której wzięło udział łącznie 75 zawodniczek i 72 zawodników z obu krajów, osiągnęła punkt kulminacyjny na finale w Ostrawie. Katarzyna Kubíkowa zdominowała część turnieju dla dziewcząt i została ogólną zwyciężczynią całej serii. W turnieju prawie nie popełniła błędu. Jedyną trzysetową bitwę stoczyła ze swoją partnerką deblową, Denisą Dudlovą, która zajęła fantastyczne drugie miejsce w całej serii. Brązowy medal zdobyła Beata Marešová.

Królem Ostrawy został także czeski zawodnik Šimon Krkoška ze Studénky. Bez straty ani jednego seta pokonał wszystkich swoich przeciwników i z dużą przewagą ponad 20 punktów został ogólnym zwycięzcą serii. Jego partner deblowy z TK Sparta Praga, Adam Zikmund, zajął drugie miejsce, a na trzecim miejscu znalazł się zawodnik TK Slavia Pilzno, Benjamin Řehoř.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom wspaniałych sukcesów sportowych i dziękujemy naszym partnerom z polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki, Morawsko-Śląskiemu Województwu oraz miastu Ostrawa za długotrwałe wsparcie serii turniejów czesko-polskich.