Kadzielska zdominowała turniej dziewcząt w Bielsku. Janoušek dominował wśród chłopców!

2023-03-15

Zakończyliśmy pierwszą w tym roku kalendarzowym turnieju cyklu Czech - Polish Friendship Tour. Młoda polska zawodniczka Oliwia Kadzielska została Królową w Bielsko - Biała i potwierdziła swoją rolę jako pierwsza rozstawiona zawodniczka turnieju. Wśród chłopców zwyciężył Czech Simon Janoušek.

W finale pokonała swoją czeską przeciwniczkę Gabrielę Šulcovą w dwóch setach 6:1 6:3. W walce ćwierćfinałowej musiała pokazać swój walczący tenis i pokonała swoją rodaczkę Justynę Reifovą dopiero w ostatnim secie meczu w tiebreaku. Podobny scenariusz powtórzył się w półfinale przeciwko Terezie Pěnčíkovej, również z Czech. Tu również decydował tiebreak meczowy, który Šulcová wygrała 10:2.

W Pszczynie złoty wieniec laurowy zdobył zawodnik TK Slavia Plzeň Simon Janoušek ze stratą tylko jednego seta. Jedynym momentem, w którym mogliśmy odczuć wahanie Janouška był półfinał przeciwko Mikołajowi Arentowi z Polski. Jednak po przegraniu pierwszego seta Simon Janoušek odwrócił losy meczu na swoją korzyść i wygrał finałowego seta 10:8. W finale nie zdołał go zatrzymać nawet jego rodak Václav Barina. Janouše został zwycięzcą turnieju po sensacyjnym wyniku 6:2 i 6:3.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe trzy dni i gratulujemy wszystkim, którym się udało! Kolejny turniej z cyklu Czech - Polish Friendship Tour 2023 odbędzie się w sobotę 18.03.2023 w Bytomiu.